ایجاد یا خرید
کسب و کار در کانادا

Establish/buy a Business in Canada

دیدگاه تجاری

بازار کانادا در مقایسه با کشور های هم رده  آن بی نظیر است.  بر خلاف روند های جهانی، میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در کانادا در سال گذشته 60% افزایش پیدا کرده و این در حالی است که در همان سال، میزان سرمایه گذاری در اقتصاد های توسعه یافته دیگر با 40% کاهش مواجه بوده است. چنین جذابیتی برای سرمایه گذار خارجی محصول نظام اقتصادی و حقوقی ای بسیار پایدار و مترقی در کانادا است. نظامی که همواره در طراحی و اجرای سیاست های سرمایه گذار-پسند در جهان پیشتاز است. اصلاحات ضربتی اخیر در نظام مالیاتی،  Marginal Effective Tax Rate در کانادا را به 13.8% رسانده که حدودا 5% از ایالات متحده پایین تر و پایین ترین میزان در گروه  G7 است. کانادا دارای میلیارد ها دلار بودجه حمایتی برای نوآوری، تحقیق و توسعه است که در قالب برنامه هایی همچون SR&ED و IRAP در اختیارشرکت های فعال قرار گرفته می شود. 

از طرفی کانادا یک مرکز بی نظیر جذب استعداد در جهان است، امری که در اقتصاد جهانی از آن به عنوان یکی از مهمترین عوامل جذب سرمایه گذاری یاد می شود. همچنین کانادا یکی از آسان ترین کشورها برای تجارت است و هزینه های کسب و کار در آن از سایر کشور های مشترک المنافع بسیار کمتر است.

 هرچند کانادا از پتانسیل های بسیار خوبی برخوردار است، پیمایش چارچوب های حقوقی، تجاری و نظارتی پیچیده آن چالش های مختلفی را در پی خواهد داشت. شما در SILAW با دانش، مشاوره و تخصص مجهز خواهید شد تا به این چالش ها غلبه کرده و در مسیر مطمئن پیشرفت در کانادا و جهان قرار بگیرید.

دیدگاه مهاجرتی

برنامه های مهاجرت کانادا به صورت ویژه بر جذب کارآفرینان و تجار با سابقه ای متمرکز است که پتانسیل های بالایی برای کمک به اقتصاد کانادا دارند. هم دولت فدرال و هم همتایان استانی آن برنامه هایی را تنظیم کرده اند که کارآفرینان و صاحبان مشاغل با تجربه مدیریت یا مالکیت کسب و کار را هدف قرار می دهند. این برنامه ها متقاضیان واجد شرایط را برای شروع یا خرید کسب و کار در کانادا و اقامت دائم درآن کشور، تشویق می کنند.

SILAW در حال حاضر تنها بر روی مؤثرترین برنامه های مهاجرت تجاری در سطح فدرال و استانی متمرکز است. در سطح فدرال، برنامه Self-Employed که افراد با تجربه در زمینه های فرهنگی و ورزشی را هدف قرار می دهد، به طور مستقیم به اقامت دائم کانادا منتهی می شود.

در سطح استانی، تقریباً هر استان در کانادا برنامه های مهاجرتی مختص به خود را طراحی کرده است که افراد را بر اساس نیازهای منحصر به فرد آن استان هدف قرار می دهد. اگرچه هر برنامه متفاوت است، همه آنها در ارائه مسیری مشروط به اقامت دائم مشابه هستند.

برای مطالعه بیشتر در مورد جزئیات این برنامه ها صفحات برنامه خود اشتغالی فدرال و برنامه های استانی را مشاهده نمایید.

خدمات SILAW

مشاوره تجاری و حقوقی ایجاد کسب و کار جدید

 • تحقیقات بازار و برنامه تجاری؛
 • امکان سنجی؛
 • شبکه سازی برای اشخاص و تماس های تاثیرگذار؛
 • Due Diligence؛
 • ملاحظات قانون کار؛
 • ملاحظات قوانین واردات و صادرات؛
 • ملاحظات قانون املاک و مستغلات؛
 • ملاحظات مالیاتی؛
 • ملاحظات مربوط به تجارت الکترونیکی و قوانین IP؛
 • استراتژی جذب کمک های دولتی (SR&ED ، IRAP و غیره)؛
 • استراتژی تأمین مالی؛

مشاوره تجاری و حقوقی خرید کسب و کار موجود

 • استراتژی شناسایی کسب و کار های هدف؛
 • مشاوره ارزیابی راجع به کسب و کار های هدف؛
 • Due Diligence؛
 • مذاکره با فروشندگان از طرف مشتری؛
 • برنامه توسعه تجاری بعد از خرید؛
 • ملاحظات قانون کار؛
 • ملاحظات مقررات واردات و صادرات؛
 • ملاحظات قانون املاک و مستغلات؛
 • ملاحظات مالیاتی؛
 • ملاحظات مربوط به تجارت الکترونیکی و قوانین IP؛
 • استراتژی جذب کمک های دولتی (SR&ED ، IRAP و غیره)؛
 • استراتژی تأمین مالی؛

بهترین برنامه ها برای
شروع و یا خرید کسب و کار در کانادا

شما را به هدف می رسانیم
برنامه خود اشتغالی فدرال

برنامه خود اشتغالی فدرال

بهترین گزینه برای کارآفرینان یا فعالان بین المللی در زمینه های ورزشی یا فعالیتهای فرهنگی که قصد و توانایی خود اشتغالی در کانادا را دارند.
برنامه های استانی

برنامه های استانی

بهترین گزینه برای کارآفرینان و افراد تجاری با تجربه در مالکیت یا مدیریت کسب و کار است که هم قصد و هم توانایی کار و زندگی دائم در کشور کانادا را دارند.

سوالات متداول

چطور می توانم بدانم که آیا واجد شرایط این برنامه ها هستم؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات و شرایط هر یک از این برنامه ها می توانید بر روی هر برنامه کلیک کرده و بیشتر راجع به آن مطالعه کنید. شما همچنین می توانید از ارزیابی تقدیمی مهاجرت تجاری استفاده کنید تا تعیین کند کدام یک از برنامه های مهاجرت تجاری کانادا برای نیازها و انتظارات منحصر به فرد شما کارآمد است.

چه نوع کسب و کاری می توانم در کانادا خریداری یا راه اندازی کنم؟

معیارهای واجد شرایط بودن کسب و کار هدف برای هر برنامه متفاوت است. به عنوان مثال در برنامه خود اشتغالی فدرال ، تجارت پیشنهادی باید مطابق با تجربه حرفه ای شما و در زمینه فرهنگی و یا ورزشی باشد.

هر برنامه استانی راجع به کسب و کارهای واجد شرایط در آن استان متفاوت است. محدودیت های هر استان راجع به صلاحیت های کسب و کار پیشنهادی بر اساس اولویت های آن استان طراحی شده و اجرا می شود. به عنوان مثال ، برخی استانها کسب و کارهای فرانچایز را مجاز نمی دانند ، در حالی که ممکن است دیگر استان ها این نوع کسب و کار ها را قبول کنند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه برنامه های استانی مراجعه کنید.

برای این برنامه های چقدر باید سرمایه داشته باشم؟ چقدر باید سرمایه گذاری کنم؟

پاسخ این سوال بسته به برنامه متفاوت است. لطفا صفحه برنامه فدرال خود اشتغالی و صفحه برنامه های استانی را ببینید. 

چطور می توانم برای مهاجرت تجاری از طریق این برنامه ها از خدمات SILAW بهره مند شوم؟

استفاده از خدمات حرفه ای ما معمولا با “ارزیابی تقدیمی مهاجرت تجاری” شروع می شود. هدف از این ارزیابی ارائه راهکارها و استراتژی هایی است که برای نیاز ها و انتظارات منحصر به فرد شما تعریف و طراحی شده اند. نتایج این ارزیابی در یک جلسه مشاوره رایگان با شما تشریک خواهد شد. در آن جلسه همچنین در خواهیم یافت که آیا SILAW می تواند برای نیاز ها و انتظارات شما گزینه مناسبی باشد. اگر این تفاهم برای ایجاد یک رابطه حرفه ای به دست آید، برای شما قرارداد وکالت (Retainer Agreement) تنظیم و ارسال می شود. کار ما بعد از انعقاد قرارداد شروع خواهد شد.    

Retainer چیست؟

بسته به اینکه چطور از این واژه استفاده کنید، معنی آن یکی از دو مورد زیر خواهد بود:

مبلغی که به یک وکیل بر اساس قراداد وکالت و برای هزینه های آتی خدمات حقوقی پرداخت می شود. (در اصطلاح Retainer Fee)

یا

قراردادی کتبی بین وکیل و موکل که اساس رابطه وکیل-موکل را شکل می دهد. (در اصطلاح Retainer Agreement یا قرارداد وکالت) 

از ازریابی تقدیمی مهاجرت تجاری چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

برنامه های مهاجرت تجاری کانادا متنوع، متعدد و پیچیده هستند و درک کامل آنها برای تصمیم سازی نیازمند تخصص های تجاری و حقوقی است. در نتیجه SILAW به منظور تسهیل تصمیم گیری برای موکلین، این ارزیابی را به صورت تقدیمی (رایگان) ارائه می نماید. 

این ارزیابی تخصصی که بر اساس اطلاعات کسب شده از شما و طی چند مرحله انجام می شود، تعیین خواهد کرد که شما برای کدامین برنامه های مهاجرت تجاری واجد شرایط هستید. نتیجه این ارزیابی به همراه موضوعات دیگر در جلسه مشاوره تقدیمی با شما در میان گذاشته خواهد شد. 

از جلسه مشاوره تقدیمی چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

لطفا توجه داشته باشید که برای خدمات مهاجرت تجاری، جلسه مشاوره تقدیمی فقط زمانی برنامه ریزی می شود که شما پرسشنامه های مهاجرت تجاری را تکمیل و ارسال کرده باشید.

جلسه مشاوره تقدیمی (رایگان) یک جلسه نیم ساعته حضوری و یا از راه دور با یکی از وکلای SILAW خواهد بود. در این جلسه ضمن بررسی نتایج ارزیابی مهاجرت تجاری، راجع به نیاز ها و انتظارات شما بحث شده تا مشخص شود که آیا SILAW برای شما گزینه مناسبی خواهد بود یا خیر. هدف از این جلسه امکان سنجی خدمت رسانی SILAW به شما، با توجه به نیاز ها و انتظاراتتان خواهد بود.

توجه داشته باشید که این جلسه نه برای شما و نه برای ما تعهدی ایجاد نخواهد کرد. این جلسه به هیچ وجه و به تنهایی موجب ایجاد رابطه وکیل-موکل بین شما و SILAW نخواهد شد.

ساختار دستمزد حرفه ای در SILAW به چه صورتی است؟

بدیهی است که به دلیل تفاوت ها، پیچیدگی ها و نیاز های هر موکل و پرونده، نمی توان یک دستمزد مشخص را برای همگان از پیش تعیین نمود. اما برای هر موکل، و بسته به نیاز های مشخص و معین پرونده، سعی همواره بر این است که میزان دستمزد از پیش تعیین شده و در قالب Flat-Fee (دستمزد ثابت) به موکل اعلام شود. این رویکرد که با ایجاد شفافیت و قطعیت، چشم انداز مالی را برای موکل روشن می نماید، در همه ی پرونده ها میسر نیست. لذا برای پرونده هایی که به دلیل متغیر های فراوان، ارائه ی خدمات در قالب Flat-Fee مقدور نباشد، ارائه خدمات به صورت Hourly-Rate (دستمزد ساعتی) به موکلین ارائه می شود. 

سیاست سازمانی SILAW ایجاد شفافیت و قطعیت برای موکلین در تمامی جنبه های ارائه ی خدمات است لذا همواره اولویت با استفاده از قالب Flat-Fee بوده و تنها در شرایطی که این قالب امکان پذیر نباشد، هزینه ها به صورت ساعتی اعلام خواهد شد. 

لازم به ذکر است که بر طبق دستورالعمل های کانون وکلای استان اونتاریو که SILAW تحت مجوز آن فعالیت می کند، تمامی هزینه های پرداختی موکلین برای خدمات ارائه نشده، ابتدا در Trust Account (حساب امانی) سپرده گذاری شده و بعد از ارائه خدمات و پس از ارسال صورت حساب برای موکل بر اساس Retainer Agreement(قرارداد وکالت)، به حساب شرکت واریز می گردد.

چرا باید به SILAW اعتماد کنم؟

دلایل بسیاری برای اعتماد به SILAW وجود دارد. بعضی از این دلایل را می توانید اینجا مطالعه کنید و برخی دیگر را اینجا. به علاوه SILAW یک شرکت حرفه ای حقوقی است که تحت مجوز های رسمی از دولت انتاریو و کانون وکلای این استان فعالیت می کند. در نتیجه SILAW موظف به رعایت تمامی قوانین حرفه ای و اخلاقی کانون وکلا بوده و می باشد. این قوانین را می توانید اینجا مطالعه نمایید.

اما بهترین شیوه پاسخ به این سوال این است که با ما تماس بگیرید و درعمل خودتان قضاوت کنید. 

پیشنهاد می کنیم برای قضاوت بهتر، قبل از تماس با ما با هر تعداد وکیلی که می توانید مشورت کنید تا مقایسه ارزش های SILAW و قضاوت راجع به توانایی های آن برای شما آسان تر شود. 

آیا شما نتیجه را تضمین می کنید؟

بر اساس قوانین کانون وکلای انتاریو که ما تحت آن فعالیت می کنیم، ارائه ساختار Contingency یا قرارداد نتیجه-محور، و تضمین نتیجه در پرونده های مهاجرتی امکان پذیر نیست. اما آنچه را که ما می توانیم و در واقع تضمین می کنیم ارائه بهترین خدمات حقوقی و مشاوره ای ممکن به موکلین است. 

ما همیشه و با صداقت پرونده شما را ارزیابی می کنیم و نقاط قوت و ضعف آن را با شما در میان خواهیم گذاشت تا بتوانیم اهدافی منطقی و دست یافتنی برای شما تعریف نماییم. ما به خوبی توانایی های و ضعف های خود را می شناسیم و از بیان هیچکدام ابایی نداریم. 

بهتر است به عنوان جایگزینی برای ضمانت، به دنبال وکیلی باشید که با تخصص و تجربه بتواند بیشترین احتمال موفقیت را برای شما به همراه داشته باشد چراکه در مهاجرت، زندگی و آینده شما در میان است و استرداد مالی به هیچ وجه نمی تواند جبران کننده خسارت های احتمالی شما باشد. اشتباه و قصور در این زمینه می تواند تبعاتی جبران ناپذیر به همراه داشته باشد (مثلا ممنوعیت تقاضای موقت و دائم)، در نتیجه انتخاب درست وکیل در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. تا می توانید مشورت بگیرید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.    

همین حالا فرآیند
ارزیابی مهاجرت تجاری
را شروع کنید!

سوالات خود را از ما بپرسید

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/05/logo-small-white.png
واحد 1300 - پلاک 5255 خیابان یانگ، تورنتو، انتاریو
inquiry@silawpc.ca

ما را دنبال کنید:

SILAW Professional Corporation یک شرکت حرفه ای ثبت شده در انتاریو است که براساس ماده 61.0.1 از آیین نامه هفتم بخش دوم قانون انجمن حقوقی توسط کانون وکلای استان انتاریو دارای مجوز رسمی برای ارائه خدمات حقوقی و خدمات وابسته به آن می باشد.

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/04/ontariolawsociety-2.png

کلیه حقوق متعلق به SILAW PC می باشد.