راه اندازی کسب و کار جدید در کانادابرنامه فدرال
خود اشتغالی

Federal Self-Employed Program

این برنامه افرادی با سابقه فعالیت های فرهنگی و ورزشی را هدف قرار می دهد. این سابقه می بایست یا در قالب خود اشتغالی و یا در قالب فعالیت در سطح جهانی باشد. افراد واجد شرایط در این برنامه می بایست قصد و توان خود برای خود اشتغالی در کانادا را ثابت کنند. این امر معمولا با تدوین و ارائه یک برنامه تجاری مفصل در مورد کسب و کار پیشنهادی در کانادا میسر می گردد. این برنامه یک مسیر مستقیم به اقامت دائم کانادا است و نیازی نیست که متقاضی ابتدا مجوز کار دریافت کند و نه لازم است متقاضی توافقنامه عملکرد تجاری با شخصی منعقد کند.

این یک برنامه مهاجرتی امتیاز-محور است که برای ورود به آن کسب حداقال 35 امتیاز از 100 امتیاز الزامی است. توجه داشته باشید که همانند سایر برنامه های امتیاز-محور، کسب حداقال امتیاز صرفا شرط لازم و نه شرط کافی برای دریافت اقامت دائم است. 

نمره رسمی زبان در این برنامه الزامی نیست اما داشتن آن موجب کسب امتیاز بیشتر خواهد شد. 

برنامه خود اشتغالی فدرال در یک نگاه

مبنای قانونی بند 88(1) قانون IRPR
صلاحیت های لازم  – کسب حداقل  35 امتیاز از 100 امتیاز در ساختار امتیاز دهی

– سابقه مرتبط که عبارت است از

  • دو سال سابقه خود اشتغالی در فعالیت های فرهنگی و یا ورزشی؛ یا
  • دو سال سابقه فعالیت در زمینه فرهنگی و یا ورزشی در سطح جهانی؛ یا
  • ترکیبی از این دو؛
شرایط لازم نیت و توان خود اشتغالی در کانادا که با ارائه برنامه تجاری می بایست نشان داده شود
تعهدات اجرایی ندارد 
حداقل میزان سرمایه گذاری  حداقالی برای سرمایه گذاری در این برنامه وجود ندارد اما متقاضی باید نشان دهد که منابع مالی کافی برای اجرای برنامه های تجاری خود در کسب و کار پیشنهادی را دارد. میزان دقیق آن، بسته به نوع و پیچیدگی کسب و کار پیشنهادی متفاوت است اما در کل نمی بایست کمتر از 50 هزار دلار باشد.
اسناد مورد نیاز
  • مدارک اثبات کننده خود اشتغالی در کشور خود؛
  • اثبات تمکین مالی به اندازه مورد نیاز برای اجرای طرح تجاری؛
  • اسناد شخصی متقاضی (رزومه، تحصیلات، تمکین مالی و غیره)؛
  • مدارک اثبات کننده تجربه در زمینه های فرهنگی و ورزشی؛
زمان رسیدگی 21 ماه
مسیر اقامت دائم  مستقیم  

سوالات متداول

سیستم امتیاز دهی در این برنامه چطور کار می کند؟

متقاضیان این برنامه می بایست حداقال 35 امتیاز از 100 امتیاز را بر اساس جدول زیر کسب نمایند: 

تحصیلات حداکثر 25 امتیاز
فوق لیسانس یا دکترا و حداقل 17 سال سابقه تحصیل تمام وقت 25
دو مدرک دانشگاهی در حد لیسانس و حداقال 15 سال سابقه تحصیل تمام وقت یا دیپلم و یا گواهی سه ساله فنی و حداقال 15 سال سابقه تحصیلی تمام وقت  22
مدرک دانشگاهی 2 ساله در سطح لیسانس و 14 سال سابقه تحصیلی تمام وقت یا دیپلم و یا گواهی دو ساله فنی و حداقال 14 سال سابقه تحصیلی تمام وقت 20
مدرک دانشگاهی 1 ساله در سطح لیسانس و 13 سال سابقه تحصیلی تمام وقت یا دیپلم و یا گواهی یک ساله فنی و حداقال 13 سال سابقه تحصیلی تمام وقت 15
دیپلم یک ساله یا مدرک فنی و 12 سال سابقه تحصیل تمام وقت 12
دیپلم نظری 5
تجربه (در زمینه فرهنگی یا ورزشی) حداکثر 35 امتیاز
2 سال 20
3 سال 25
4 سال 30
5 سال 35
سن حداکثر 10 امتیاز
کمتر از 16 و بیشتر از 54 0
17 یا 53 2
18 یا 52 4
19 یا 51 6
20 یا 50 8
21 تا 40 10
نمره زبان حداکثر 24 امتیاز
تطبیق پذیری  حداکثر 6 امتیاز
تحصیلات همسر یا شریک عرفی 3 تا 5
یک سال سابقه کار تمام وقت در کانادا (متقاضی یا همسر یا شریک عرفی) 5
2 سال سابقه تحصیل در دانشگاه های کانادا 5
خویشاوند در کانادا  5
شغل های مورد قبول در زمینه ورزشی کدامند؟

به عنوان مثال: ورزشکاران ، مربیان ، مسئولان رسمی ورزش و داوران ، سرپرست برنامه ها و مربیان تفریحی ، ورزشی و بدنسازی و …

شغل های مورد قبول در زمینه فرهنگی کدامند؟

به عنوان نمونه:  کتابداران ، تکنسین های بایگانی عمومی ، مشاغل فنی مربوط به موزه ها و گالری های هنری ، بایگانی ها ، نویسندگان و مولفان ، سردبیران ، روزنامه نگاران ، خبرنگاران، مترجمان ، مفسران ، تهیه کنندگان ، کارگردانان ، طراحان موسیقی ، عکاسان ، فیلمبرداران، تکنسین های هنرهای گرافیکی ، تکنسین های پخش ، گویندگان و پخش کننده ها ، مجریان ، طراحان گرافیک ، تصویرگرها ، طراحان داخلی و دکوراتور داخلی ، عوامل تئاتر / مد / نمایشگاه و سایر طراحان خلاق ، صنعتگران دستی ، الگو سازان ، تکنسین های ضبط صدا و فیلم ، آهنگسازان ، نوازندگان و خوانندگان ، رقصندگان ، بازیگران و کمدین ها ، نقاشان ، مجسمه سازان و هنرمندان تجسمی و …

فعالیت در سطح جهانی یعنی چه؟

منظور از ادبیات “در سطح جهانی” در این برنامه افرادی است که در زمینه فعالیت خود در عرصه بین الملل شناخته شده اند. همچنین افرادی که در سطح بین الملل شناخته شده نیستند اما در بالاترین سطوح در رشته خود خود فعالیت می کنند نیز می توانند مشمول این برنامه باشند. 

توانایی مالی در این برنامه چقدر مهم است؟

بسیار مهم است چراکه توانایی مالی میزانی برای سنجش قصد و توانایی شما برای رسیدن به ثبات اقتصادی در کانادا می باشد. اگرچه حداقل میزانی از سرمایه گذاری برای متقاضیان این برنامه تعریف نشده است اما متقاضی باید نشان دهد که منابع مالی کافی برای اجرای برنامه های تجاری خود در کسب و کار پیشنهادی را دارد. این میزان بسته به نوع و پیچیدگی های کسب و کار پیشنهادی متفاوت است ولی در کل نمی تواند کمتر از 50 هزار دلار باشد. 

چطور می توانم خود اشتغالی خود در کشورم را ثابت کنم؟

می بایست اسناد و مدارکی ارائه کنید که نشان دهد شما از طریق استعداد و مهارت در زمینه فرهنگی و ورزشی درآمد کسب کرده و زندگی خود را گذرانده اید. به عنوان مثال قراردادها ، فاکتورها ، دفاتر حسابرسی ، اساسنامه شرکت ، بیمه خود اشتغالی و غیره.

اگر تجربه لازم را در زمینه های فرهنگی یا ورزشی خارج از قالب خود اشتغالی کسب کرده باشم، می توانم واجد شرایط باشم؟

اگر تجربه شما در قالب فعالیت در سطح جهانی با تعریفی که در سوال های قبل تشریح شده، باشد می توانید واجد شرایط باشید.

از طرفی اگر تجربه کسب شده شما در قالب استخدامی بوده باشد، شما ممکن است هنوز واجد شرایط باشید چراکه با استناد به حکم دادگاه فدرال در موضوع گوریوا علیه کانادا، کسب تجربه از طریق استخدام پذیرفته شده است.   

آیا کسب و کار پیشنهادی در کانادا می بایست در زمینه ورزشی یا فرهنگی باشد؟

کسب و کار پیشنهادی متقاضی در این پرونده می بایست کاملا منطبق با تجربه حرفه ای وی در زمینه های ورزشی یا فرهنگی باشد در نتیجه شما نمی توانید کسب و کاری پیشنهاد دهید که مطابق با تجربه حرفه ای شما در این زمینه ها نباشد. 

آیا موفقیت کسب و کار پیشنهادی من یک عامل تعیین کننده است؟

خیر ، اما توجیه پذیری آن از منظر تجاری یک عامل تعیین کننده است. این یعنی کسب و کار می بایست دارای قابلیت ها و پتانسیل های لازم برای موفقیت باشد. 

چطور می توانم برای مهاجرت تجاری از خدمات SILAW بهره مند شوم؟

استفاده از خدمات حرفه ای ما معمولا با “ارزیابی تقدیمی مهاجرت تجاری” شروع می شود. هدف از این ارزیابی ارائه راهکارها و استراتژی هایی است که برای نیاز ها و انتظارات منحصر به فرد شما تعریف و طراحی شده اند. نتایج این ارزیابی در یک جلسه مشاوره رایگان با شما تشریک خواهد شد. در آن جلسه همچنین در خواهیم یافت که آیا SILAW می تواند برای نیاز ها و انتظارات شما گزینه مناسبی باشد. اگر این تفاهم برای ایجاد یک رابطه حرفه ای به دست آید، برای شما قرارداد وکالت (Retainer Agreement) تنظیم و ارسال می شود. کار ما بعد از انعقاد قرارداد شروع خواهد شد.    

Retainer چیست؟

بسته به اینکه چطور از این واژه استفاده کنید، معنی آن یکی از دو مورد زیر خواهد بود:

مبلغی که به یک وکیل بر اساس قراداد وکالت و برای هزینه های آتی خدمات حقوقی پرداخت می شود. (در اصطلاح Retainer Fee)

یا

قراردادی کتبی بین وکیل و موکل که اساس رابطه وکیل-موکل را شکل می دهد. (در اصطلاح Retainer Agreement یا قرارداد وکالت)  

از ازریابی تقدیمی مهاجرت تجاری چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

برنامه های مهاجرت تجاری کانادا متنوع، متعدد و پیچیده هستند و درک کامل آنها برای تصمیم سازی نیازمند تخصص های تجاری و حقوقی است. در نتیجه SILAW به منظور تسهیل تصمیم گیری برای موکلین، این ارزیابی را به صورت تقدیمی (رایگان) ارائه می نماید. 

این ارزیابی تخصصی که بر اساس اطلاعات کسب شده از شما و طی چند مرحله انجام می شود، تعیین خواهد کرد که شما برای کدامین برنامه های مهاجرت تجاری واجد شرایط هستید. نتیجه این ارزیابی به همراه موضوعات دیگر در جلسه مشاوره تقدیمی با شما در میان گذاشته خواهد شد. 

از جلسه مشاوره تقدیمی چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

لطفا توجه داشته باشید که برای خدمات مهاجرت تجاری، جلسه مشاوره تقدیمی فقط زمانی برنامه ریزی می شود که شما پرسشنامه های مهاجرت تجاری را تکمیل و ارسال کرده باشید.

جلسه مشاوره تقدیمی (رایگان) یک جلسه نیم ساعته حضوری و یا از راه دور با یکی از وکلای SILAW خواهد بود. در این جلسه ضمن بررسی نتایج ارزیابی مهاجرت تجاری، راجع به نیاز ها و انتظارات شما بحث شده تا مشخص شود که آیا SILAW برای شما گزینه مناسبی خواهد بود یا خیر. هدف از این جلسه امکان سنجی خدمت رسانی SILAW به شما، با توجه به نیاز ها و انتظاراتتان خواهد بود.

توجه داشته باشید که این جلسه نه برای شما و نه برای ما تعهدی ایجاد نخواهد کرد. این جلسه به هیچ وجه و به تنهایی موجب ایجاد رابطه وکیل-موکل بین شما و SILAW نخواهد شد

ساختار دستمزد حرفه ای در SILAW به چه صورتی است؟

بدیهی است که به دلیل تفاوت ها، پیچیدگی ها و نیاز های هر موکل و پرونده، نمی توان یک دستمزد مشخص را برای همگان از پیش تعیین نمود. اما برای هر موکل، و بسته به نیاز های مشخص و معین پرونده، سعی همواره بر این است که میزان دستمزد از پیش تعیین شده و در قالب Flat-Fee (دستمزد ثابت) به موکل اعلام شود. این رویکرد که با ایجاد شفافیت و قطعیت، چشم انداز مالی را برای موکل روشن می نماید، در همه ی پرونده ها میسر نیست. لذا برای پرونده هایی که به دلیل متغیر های فراوان، ارائه ی خدمات در قالب Flat-Fee مقدور نباشد، ارائه خدمات به صورت Hourly-Rate (دستمزد ساعتی) به موکلین ارائه می شود. 

سیاست سازمانی SILAW ایجاد شفافیت و قطعیت برای موکلین در تمامی جنبه های ارائه ی خدمات است لذا همواره اولویت با استفاده از قالب Flat-Fee بوده و تنها در شرایطی که این قالب امکان پذیر نباشد، هزینه ها به صورت ساعتی اعلام خواهد شد. 

لازم به ذکر است که بر طبق دستورالعمل های کانون وکلای استان اونتاریو که SILAW تحت مجوز آن فعالیت می کند، تمامی هزینه های پرداختی موکلین برای خدمات ارائه نشده، ابتدا در Trust Account (حساب امانی) سپرده گذاری شده و بعد از ارائه خدمات و پس از ارسال صورت حساب برای موکل بر اساس Retainer Agreement(قرارداد وکالت)، به حساب شرکت واریز می گردد.

چرا باید به SILAW اعتماد کنم؟

دلایل بسیاری برای اعتماد به SILAW وجود دارد. بعضی از این دلایل را می توانید اینجا مطالعه کنید و برخی دیگر را اینجا. به علاوه SILAW یک شرکت حرفه ای حقوقی است که تحت مجوز های رسمی از دولت انتاریو و کانون وکلای این استان فعالیت می کند. در نتیجه SILAW موظف به رعایت تمامی قوانین حرفه ای و اخلاقی کانون وکلا بوده و می باشد. این قوانین را می توانید اینجا مطالعه نمایید.

اما بهترین شیوه پاسخ به این سوال این است که با ما تماس بگیرید و درعمل خودتان قضاوت کنید. 

پیشنهاد می کنیم برای قضاوت بهتر، قبل از تماس با ما با هر تعداد وکیلی که می توانید مشورت کنید تا مقایسه ارزش های SILAW و قضاوت راجع به توانایی های آن برای شما آسان تر شود. 

آیا شما نتیجه را تضمین می کنید؟

بر اساس قوانین کانون وکلای انتاریو که ما تحت آن فعالیت می کنیم، ارائه ساختار Contingency یا قرارداد نتیجه-محور، و تضمین نتیجه در پرونده های مهاجرتی امکان پذیر نیست. اما آنچه را که ما می توانیم و در واقع تضمین می کنیم ارائه بهترین خدمات حقوقی و مشاوره ای ممکن به موکلین است. 

ما همیشه و با صداقت پرونده شما را ارزیابی می کنیم و نقاط قوت و ضعف آن را با شما در میان خواهیم گذاشت تا بتوانیم اهدافی منطقی و دست یافتنی برای شما تعریف نماییم. ما به خوبی توانایی های و ضعف های خود را می شناسیم و از بیان هیچکدام ابایی نداریم. 

بهتر است به عنوان جایگزینی برای ضمانت، به دنبال وکیلی باشید که با تخصص و تجربه بتواند بیشترین احتمال موفقیت را برای شما به همراه داشته باشد چراکه در مهاجرت، زندگی و آینده شما در میان است و استرداد مالی به هیچ وجه نمی تواند جبران کننده خسارت های احتمالی شما باشد. اشتباه و قصور در این زمینه می تواند تبعاتی جبران ناپذیر به همراه داشته باشد (مثلا ممنوعیت تقاضای موقت و دائم)، در نتیجه انتخاب درست وکیل در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. تا می توانید مشورت بگیرید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.    

همین حالا فرآیند
ارزیابی مهاجرت تجاری
را شروع کنید!

سوالات خود را از ما بپرسید

منابع

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/05/logo-small-white.png
واحد 1300 - پلاک 5255 خیابان یانگ، تورنتو، انتاریو
inquiry@silawpc.ca

ما را دنبال کنید:

SILAW Professional Corporation یک شرکت حرفه ای ثبت شده در انتاریو است که براساس ماده 61.0.1 از آیین نامه هفتم بخش دوم قانون انجمن حقوقی توسط کانون وکلای استان انتاریو دارای مجوز رسمی برای ارائه خدمات حقوقی و خدمات وابسته به آن می باشد.

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/04/ontariolawsociety-2.png

کلیه حقوق متعلق به SILAW PC می باشد.