International Mobility Programبرنامه ICT

برنامه Intra-Company Transferee یا به اختصار ICT، یک برنامه مهاجرتی فدرال در کاناداست که به مدیران ارشد (یا پرسنل کلیدی) کسب و کارهای غیر کانادایی واجد شرایط اجازه می دهد تا برای توسعه آن کسب و کار در کانادا به این کشور با ویزای کار سفر کنند. خانواده این دسته از مدیران که شامل همسر و فرزندان زیر 22 سال می باشد می توانند وی را در این سفر همراهی نمایند. ویزای کار دریافتی در این برنامه پس از یک سال بسته به شرایطی می تواند با استفاده از شاخه CEC تحت برنامه Express Entry منجر به اخذ اقامت دائم برای مدیر و خانواده وی شود.

چشم انداز اقامت دائم از طریق برنامه های مختلف PNP نیز پس از استفاده از این برنامه وجود دارد.

برنامه ICT در یک نگاه

مبنای قانونی بند 205(a) قانون IRPR
نیاز به LMIA معاف از LMIA تحت  کد C-12
مشمولین  مالکین و یا کارمندان کلیدی که به صورت مداوم و برای 12 ماه گذشته در استخدام کسب و کار غیر کانادایی می باشند  
شرایط لازم
 • سازماندهی قانونی کسب و کار تحت قانون کشورمقیم
 • انجام تجارت به صورت فعال، مداوم و سیستماتیک 
 • ثبت شرکت در کانادا
 • توانایی مالی برای پیشبرد عملیات پیشنهادی در کانادا
 • برنامه تجاری (Business Plan) 
تعهدات اجرایی ندارد (برای ویزای یک ساله)
حداقل میزان سرمایه گذاری  حداقالی برای سرمایه گذاری در این برنامه وجود ندارد اما شرکت باید نشان دهد که توانایی مالی لازم برای گسترش تجارت در کانادا را دارد. این توانایی مالی بسته به نوع تجارت متفاوت است اما به صورت کلی نمی تواند کمتر از 100 هزار دلار باشد
اسناد مورد نیاز
 • اسنادی که فعالیت تجاری شرکت را ثابت کند (گزارش های سالانه، صورت های مالی، رسید های پرداخت مالیات و غیره)
 • اسنادی که استخدام کارمند انتقالی در شرکت غیر کانادایی را ثابت کند
 • مدارک شخصی کارمند انتقالی (رزومه، سوابق کاری و تحصیلی، تمکین مالی)
 • مدارک شرکت ثبت شده در کانادا
مدت اعتبار ویزا و قابلیت تمدید برای شروع یک سال و قابل تمدید، بسته به شرایطی تا 3 سال
اعضای خانواده
 • همسر متقاضی می تواند ویزای کار باز (open work permit) دریافت کند
 • فرزندان زیر 22 سال متقاضی می توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند
خدمات رفاهی ویزای کار
 • دسترسی به سیستم بهداشتی رایگان برای تمامی اعضای خانواده
 • دسترسی به تحصیلات رایگان در مقاطع ابتدایی و متوسطه و دسترسی به نرخ تخفیفی برای دانشگاه
زمان رسیدگی بسته به کشور محل اقامت متقاضی بین 2 هفته تا 3 ماه
چشم انداز اقامت دائم پس از یکسال و از طریق کلاس CEC تحت برنامه Express Entry می تواند اقامت دائم دریافت نماید 

سوالات متداول

کدام پرسنل کلیدی می توانند واجد شرایط این برنامه باشند؟

سه گروه از سمت های شغلی می توانند واجد شرایط انتقال به کانادا باشند:

مدیران اجرایی و مدیران ارشد: به طور کلی ، این دسته از مدیران مسئول برنامه ریزی ، سازماندهی ، هدایت یا کنترل فعالیت های یک کسب و کار و یا بخش هایی (department) از آن کسب و کار به صورت مستقل و یا از طریق مدیران میانی می باشند. این دسته از مدیران غالبا مسئول اجرای سیاست های یک کسب و کار هستند. مدیران ارشد تر، به تنهایی و یا به همراه هیئت مدیره مسئول تنظیم و تدوین سیاست های کلان یک کسب و کار می باشند.

مدیران عملیاتی (Functional Managers): به طور کلی ، این دسته از مدیران مسئول مدیریت عملیات(Function) اساسی از کسب و کار بوده که لزوما شامل نیروی انسانی زیر دستی نمی باشد. عملیات اساسی یعنی عملیاتی که کسب و کار بدون وجود آن کارآمد نخواهد بود. این نوع مدیران می بایست دارای اختیار تام در مدیریت عملیاتی باشند که مسئولیتش به آنها سپرده شده است.  

کارمندان با دانش تخصصی(Specialized Knowledge Employees): این کارمندان دارای درجه بالایی از دانش اختصاصی و تخصص پیشرفته در کسب و کار مورد نظر هستند و معمولا برای آن کسب و کار حیاتی به شمار می روند.

آیا هر شرکتی می تواند از این برنامه استفاده کند؟

شرکت های واجد شرایط شرکت هایی هستند که بطور منظم ، سیستماتیک و مداوم در کشور خود به ارائه کالا و یا خدمات مشغول هستند. به عنوان مثال ، شرکتی که هیچ کارمندی ندارد و تنها روی کاغذ به وجود آمده تا از این برنامه استفاده کند واجد شرایط نخواهد بود. شرکتها باید بتوانند مدارکی را ارائه دهند تا ثابت کنند که “در حال کار” هستند. به عنوان مثال ، اثبات پرداخت حقوق و دستمزد به حداقل 5 کارمند ، گزارش های سالانه ، وب سایت و ادبیات تجاری ، صورت های سود و زیان ، توافق نامه های مشارکت ، مجوزهای انجام کار ، اظهارنامه مالیاتی و غیره 

آیا تنها کسب و کارهایی که در قالب شرکت سازماندهی شده اند واجد شرایط این برنامه هستند؟

نه لزوما. کسب و کاری در این برنامه واجد شرایط است که تحت قانون حاکم در حوزه قضایی خود به ثبت رسیده باشد. این کسب و کار می تواند در قالب های متفاوتی از جمله خصوصی، دولتی، سهامی خاص، سهامی عام، مسئولیت محدود، جواز کسب، شراکت، تعاونی و غیره سازماندهی شده باشد. مهم آن است که ساختاری که کسب و کار در آن تعریف شده است، ریشه حقوقی و قانونی داشته باشد. 

آیا کسب و کار می بایست انتفاعی باشد؟

خیر. سازمان های غیر انتفاعی، خیریه، مذهبی و خدمات رسانی عمومی نیز می توانند از این برنامه استفاده نمایند. 

آیا کسب و کاری که به کانادا منتقل می شود باید در کانادا شرکتی ثبت کند؟

بله. شرکت کانادایی می بایست طوری ثبت و سازماندهی شود که بین آن و شرکت غیر کانادایی رابطه تابعه، وابسته و یا شعبه ایجاد شود.  

تعهدات شرکت تاسیس شده در کانادا چیست؟

 شرکت کانادایی می بایست برنامه های واقع بینانه ای برای  شروع عملیات در کانادا به همراه توانایی مالی در قالب Business Plan نشان دهد. شرکت  همچنین می بایست محل کارفیزیکی برای عملیات کانادا تهیه کند. هرچند، برای شروع شرکت می تواند از آدرس وکیل خود استفاده کند.

این موارد برای قبل از دریافت ویزای کار کارمند انتقالی لازم است و پس از آن شرکت تعهدی نخواهد داشت. اما برای ایجاد قابلیت تمدید ویزای کار، شرکت می بایست مواردی را در سال اول فعالیت خود انجام داده باشد.

آیا شرکت کانادایی می بایست کارمند منتقل شده را استخدام کند؟

بله. کارمند انتقال داده شده می بایست در سمتی مشابه سمت وی در شرکت غیر کانادایی و حداقل برای 18 ماه استخدام شود. پرداخت حقوق او می تواند توسط شرکت کانادایی و یا شرکت غیر کانادایی انجام شود. 

چگونه می توانم بفهمم که آیا بعد از ویزای کار، می توانم اقامت دائم دریافت کنم؟

ارزیابی تقدیمی مهاجرت تجاری ما ، چشم انداز شما برای اقامت دائم را بر اساس برنامه های مختلف تعیین می کند. بنابراین ، شما در همان آغاز، جزییات امکان و احتمال دریافت اقامت دائم بعد از ویزای کار را خواهید دانست. این به شما امکان می دهد تا در وقت صرفه جویی کرده و به درستی برای دریافت اقامت دائم برنامه ریزی کنید.

آیا برای این برنامه نیاز به نمره رسمی زبان وجود دارد؟

خیر ، اما اگر قصد اقامت دائم دارید ، باید در زمان درخواست اقامت دائم نمره مورد نیاز را کسب کرده باشید.

چقدرزود باید انتظار آمدن به کانادا را داشته باشم؟

این واقعا به شما بستگی دارد. زمان رسیدگی به پرونده (مدت زمان تصمیم گیری اداره مهاجرت راجع به درخواست کامل و ارسال شده شما) برای این برنامه بسته به کشور محل اقامت شما بین 2 هفته تا 3 ماه متغیراست. اما آنچه معمولا در این روند زمان بیشتری می برد، آمادگی و برنامه ریزی شما برای کسب و کار و اقامت دائم در کاناداست. این زمان شامل جمع آوری مدارک لازم، و تدوین برنامه تجاری نیز خواهد بود. 

چطور می توانم برای مهاجرت تجاری از خدمات SILAW بهره مند شوم؟

استفاده از خدمات حرفه ای ما معمولا با “ارزیابی تقدیمی مهاجرت تجاری” شروع می شود. هدف از این ارزیابی ارائه راهکارها و استراتژی هایی است که برای نیاز ها و انتظارات منحصر به فرد شما تعریف و طراحی شده اند. نتایج این ارزیابی در یک جلسه مشاوره رایگان با شما تشریک خواهد شد. در آن جلسه همچنین در خواهیم یافت که آیا SILAW می تواند برای نیاز ها و انتظارات شما گزینه مناسبی باشد. اگر این تفاهم برای ایجاد یک رابطه حرفه ای به دست آید، برای شما قرارداد وکالت (Retainer Agreement) تنظیم و ارسال می شود. کار ما بعد از انعقاد قرارداد شروع خواهد شد.    

Retainer چیست؟

بسته به اینکه چطور از این واژه استفاده کنید، معنی آن یکی از دو مورد زیر خواهد بود:

مبلغی که به یک وکیل بر اساس قراداد وکالت و برای هزینه های آتی خدمات حقوقی پرداخت می شود. (در اصطلاح Retainer Fee)

یا

قراردادی کتبی بین وکیل و موکل که اساس رابطه وکیل-موکل را شکل می دهد. (در اصطلاح Retainer Agreement یا قرارداد وکالت)  

از ازریابی تقدیمی مهاجرت تجاری چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

برنامه های مهاجرت تجاری کانادا متنوع، متعدد و پیچیده هستند و درک کامل آنها برای تصمیم سازی نیازمند تخصص های تجاری و حقوقی است. در نتیجه SILAW به منظور تسهیل تصمیم گیری برای موکلین، این ارزیابی را به صورت تقدیمی (رایگان) ارائه می نماید. 

این ارزیابی تخصصی که بر اساس اطلاعات کسب شده از شما و طی چند مرحله انجام می شود، تعیین خواهد کرد که شما برای کدامین برنامه های مهاجرت تجاری واجد شرایط هستید. نتیجه این ارزیابی به همراه موضوعات دیگر در جلسه مشاوره تقدیمی با شما در میان گذاشته خواهد شد. 

از جلسه مشاوره تقدیمی چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

لطفا توجه داشته باشید که برای خدمات مهاجرت تجاری، جلسه مشاوره تقدیمی فقط زمانی برنامه ریزی می شود که شما پرسشنامه های مهاجرت تجاری را تکمیل و ارسال کرده باشید.

جلسه مشاوره تقدیمی (رایگان) یک جلسه نیم ساعته حضوری و یا از راه دور با یکی از وکلای SILAW خواهد بود. در این جلسه ضمن بررسی نتایج ارزیابی مهاجرت تجاری، راجع به نیاز ها و انتظارات شما بحث شده تا مشخص شود که آیا SILAW برای شما گزینه مناسبی خواهد بود یا خیر. هدف از این جلسه امکان سنجی خدمت رسانی SILAW به شما، با توجه به نیاز ها و انتظاراتتان خواهد بود.

توجه داشته باشید که این جلسه نه برای شما و نه برای ما تعهدی ایجاد نخواهد کرد. این جلسه به هیچ وجه و به تنهایی موجب ایجاد رابطه وکیل-موکل بین شما و SILAW نخواهد شد

ساختار دستمزد حرفه ای در SILAW به چه صورتی است؟

بدیهی است که به دلیل تفاوت ها، پیچیدگی ها و نیاز های هر موکل و پرونده، نمی توان یک دستمزد مشخص را برای همگان از پیش تعیین نمود. اما برای هر موکل، و بسته به نیاز های مشخص و معین پرونده، سعی همواره بر این است که میزان دستمزد از پیش تعیین شده و در قالب Flat-Fee (دستمزد ثابت) به موکل اعلام شود. این رویکرد که با ایجاد شفافیت و قطعیت، چشم انداز مالی را برای موکل روشن می نماید، در همه ی پرونده ها میسر نیست. لذا برای پرونده هایی که به دلیل متغیر های فراوان، ارائه ی خدمات در قالب Flat-Fee مقدور نباشد، ارائه خدمات به صورت Hourly-Rate (دستمزد ساعتی) به موکلین ارائه می شود. 

سیاست سازمانی SILAW ایجاد شفافیت و قطعیت برای موکلین در تمامی جنبه های ارائه ی خدمات است لذا همواره اولویت با استفاده از قالب Flat-Fee بوده و تنها در شرایطی که این قالب امکان پذیر نباشد، هزینه ها به صورت ساعتی اعلام خواهد شد. 

لازم به ذکر است که بر طبق دستورالعمل های کانون وکلای استان اونتاریو که SILAW تحت مجوز آن فعالیت می کند، تمامی هزینه های پرداختی موکلین برای خدمات ارائه نشده، ابتدا در Trust Account (حساب امانی) سپرده گذاری شده و بعد از ارائه خدمات و پس از ارسال صورت حساب برای موکل بر اساس Retainer Agreement(قرارداد وکالت)، به حساب شرکت واریز می گردد.

چرا باید به SILAW اعتماد کنم؟

دلایل بسیاری برای اعتماد به SILAW وجود دارد. بعضی از این دلایل را می توانید اینجا مطالعه کنید و برخی دیگر را اینجا. به علاوه SILAW یک شرکت حرفه ای حقوقی است که تحت مجوز های رسمی از دولت انتاریو و کانون وکلای این استان فعالیت می کند. در نتیجه SILAW موظف به رعایت تمامی قوانین حرفه ای و اخلاقی کانون وکلا بوده و می باشد. این قوانین را می توانید اینجا مطالعه نمایید.

اما بهترین شیوه پاسخ به این سوال این است که با ما تماس بگیرید و درعمل خودتان قضاوت کنید. 

پیشنهاد می کنیم برای قضاوت بهتر، قبل از تماس با ما با هر تعداد وکیلی که می توانید مشورت کنید تا مقایسه ارزش های SILAW و قضاوت راجع به توانایی های آن برای شما آسان تر شود. 

آیا شما نتیجه را تضمین می کنید؟

بر اساس قوانین کانون وکلای انتاریو که ما تحت آن فعالیت می کنیم، ارائه ساختار Contingency یا قرارداد نتیجه-محور، و تضمین نتیجه در پرونده های مهاجرتی امکان پذیر نیست. اما آنچه را که ما می توانیم و در واقع تضمین می کنیم ارائه بهترین خدمات حقوقی و مشاوره ای ممکن به موکلین است. 

ما همیشه و با صداقت پرونده شما را ارزیابی می کنیم و نقاط قوت و ضعف آن را با شما در میان خواهیم گذاشت تا بتوانیم اهدافی منطقی و دست یافتنی برای شما تعریف نماییم. ما به خوبی توانایی های و ضعف های خود را می شناسیم و از بیان هیچکدام ابایی نداریم. 

بهتر است به عنوان جایگزینی برای ضمانت، به دنبال وکیلی باشید که با تخصص و تجربه بتواند بیشترین احتمال موفقیت را برای شما به همراه داشته باشد چراکه در مهاجرت، زندگی و آینده شما در میان است و استرداد مالی به هیچ وجه نمی تواند جبران کننده خسارت های احتمالی شما باشد. اشتباه و قصور در این زمینه می تواند تبعاتی جبران ناپذیر به همراه داشته باشد (مثلا ممنوعیت تقاضای موقت و دائم)، در نتیجه انتخاب درست وکیل در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. تا می توانید مشورت بگیرید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.    

همین حالا فرآیند
ارزیابی مهاجرت تجاری
را شروع کنید!

سوالات خود را از ما بپرسید

منابع

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/05/logo-small-white.png
واحد 1300 - پلاک 5255 خیابان یانگ، تورنتو، انتاریو
inquiry@silawpc.ca

ما را دنبال کنید:

SILAW Professional Corporation یک شرکت حرفه ای ثبت شده در انتاریو است که براساس ماده 61.0.1 از آیین نامه هفتم بخش دوم قانون انجمن حقوقی توسط کانون وکلای استان انتاریو دارای مجوز رسمی برای ارائه خدمات حقوقی و خدمات وابسته به آن می باشد.

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/04/ontariolawsociety-2.png

کلیه حقوق متعلق به SILAW PC می باشد.