HomeCategoryInternational Mobility Program

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/05/resources-640x360.jpg

این پست را مطالعه کنید چون:

به شما اطلاعات مهمی راجع به چگونگی انتخاب یک متخصص مهاجرت دارای صلاحیت ارائه می کند.  

مهاجرت هرگز آسان نیست و تعاملی پیچیده از منطق و احساس است. تصویری است از رویای زندگی بهتر از ورای هزارتوی پر پیچ وخم تصمیمات واقعی و چالش برانگیز. مهاجرت بسیار فراتر از تنها به آنجا رسیدن است بلکه گذری مخاطره آمیز است از آنچه تا کنون ساخته اید به سمت آنچه می خواهید بسازید. بنابراین مهاجرت هرگز هدف نیست ، بلکه وسیله ای است برای رویا های شما. اگر آنها  نادرست ، ساده لوحانه و خلاف واقع تعریف شده باشند ریسک شما برای رسیدن بی ثمر خواهد بود. بنابراین ، بسیار مهم است که قبل از جست و جو برای یک متخصص مهاجرت، به خوبی راجع به اهدافتان فکر کنید. 

وکیل شما می تواند، قبل از اینکه بخواهید دست به اقدامی بزنید، نقش بسیار مهم و سازنده ای در کمک به شما در تأیید و ارزیابی دقیق اهدافتان داشته باشد. از طرف دیگر ، نماینده شما می تواند با توسل به احساسات شما نقش مخربی بازی کرده و امیدهایی واهی را برای شما به قصد عقد قرارداد و انتفاع مالی، ترسیم و ارائه کند. پیدا کردن نماینده ای که واقعاً برای شما اهمیت قائل شود و پشتیابانی و حمایتی به شما ارائه کند که شایسته اش هستید، بسیار دشوار است. بهترین راه این است که قبل از تصمیم گیری، بیشترین افراد دارای صلاحیتی را که می توانید ملاقات کنید تا بتوانید بهترین را از میانشان انتخاب کنید. اما با وجود هزاران نفر متخصصین مهاجرت در کانادا شما به یک استراتژی برای تهیه یک لیست کوتاه از افراد مد نظر نیاز دارید. سپس می بایست از صلاحیت ها و مجوز های آن افراد اطمینان حاصل کنید: 

نمایندگان مجاز 

فقط تعداد معدودی از افراد هستند که می توانند شما را به صورت قانونی در پرونده های مهاجرتی نمایندگی کنند: 

 1. وکیل و یا پارالیگالی که عضو رسمی کانون وکلای یکی از استان ها و یا مناطق کانادا باشد؛ 
 2. مشاورین مهاجرت (RCIC) که عضو رسمی ICCRC باشند؛

اختلافات زیادی بین یک وکیل ، پارالیگال و مشاور مهاجرتی وجود دارد. مهمترین آنها عبارتند از:

 1. وکلا و پارالیگال ها (در انتاریو) توسط کانون وکلای استان مدیریت شده و می بایست از استاندارد های بسیار بالای اخلاقی و حرفه ای تبعیت کنند. کانون های وکلا در اجرای این استاندارها بسیار سخت گیرتر و موثر تر از ICCRC است که مسئولیت مدیریت مشاورین مهاجرت را بر عهده دارد؛   
 2. برای دریافت مجوز ، وکلا به 7 سال تحصیلات پس از دوره متوسطه از جمله سه سال در دانشکده حقوق نیاز دارند و باید در آزمون کانون وکلا قبول شوند. پارالیگال ها به 1 تا 2 سال تحصیلات بعد از دوره متوسطه نیاز دارند و باید در آزمون لایسنسینگ قبول شوند. مشاوران مهاجرت می بایست برنامه تحصیلی ای که مورد تایید ICCRC باشد (3 تا 6 ماه) را گذرانده و در آزمون لایسنسینگ قبول شوند؛
 3. فقط وکلا می توانند موکلین خود را در دادگاه فدرال نمایندگی کنند؛

تایید صلاحیت نماینده مورد نظر

همیشه می بایست از صلاحیت های فردی که برای نمایندگی انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید: 

 • برای وکلا، می بایست نام آنها را در سایت کانون وکلای استانی که در آن فعالیت می کنند جست و جو کنید. مثلا برای اونتاریو می بایست اینجا را ببینید؛
 • برای مشاورین مهاجرت می بایست نام آنها را در سایت ICCRC در این آدرس جست و جو کنید؛ 
 • پارالیگال ها تنها در استان اونتاریو می بایست عضو کانون وکلا باشند و در این صورت می توانید نام آنها را اینجا جست و جو کنید؛

اگر نام مورد نظر شما در این جست و جو پیدا نشد، از کار کردن با آن فرد صرف نظر کنید چون اداره مهاجرت پرونده شما را قبول نخواهد کرد.

 

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/05/resources-640x360.jpg

این پست را مطالعه کنید چون

به شما دیدگاهی در مورد آنچه کانادا را به یک مقصد برتر در رونق و شکوفایی کسب و کار تبدیل می کند، ارائه میکند.

به قول نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو:

 […]”چه کسب و کار خود را در کانادا بنا نهاده باشید چه در حال بررسی کانادا برای این امر باشید – اطمینان دارم که سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین تصمیماتی خواهد بود که امسال برای گسترش کسب و کار خود خواهید گرفت.”

به این ادعا، مثل ادعای هر سیاستمدار شایسته دیگری، نباید بدون راستی آزمایی اعتماد کرد:

استعداد در کانادا

یکی از ملاحظات اساسی برای هر کسب و کار، دسترسی به نیروی کار با استعداد است. براساس اعلام OECD ، کانادا دارای بیشترین قشر تحصیلکرده در جهان است. همه ساله کانادا باهوشترین افراد را به دانشگاه های برجسته و ممتاز خود جلب میکند. موسسات آموزشی و دانشگاههای کانادا شاهد افزایش 25 درصدی برنامههای بینالمللی در سال 2019 بودند و کانادا در حال حاضر چهارمین مقصد محبوب جهان برای دانشجویان بین المللی است. کانادا به عنوان پیشگام جهانی در تحقیقات دانشگاهی، سایر کشورهای G7  را ترغیب به سرمایه گذاری در بخش آموزش عالی میکند.

نیروی کار کانادا نیز تنوعی بالغ بر 200 زبان مختلف دارد و این تعداد هر ساله در حال افزایش است. کانادا با ارائه چندین برنامه دولتی برای سهولت در انتقال، از دانشجویان و استعدادهای بین المللی استقبال میکند. دانشجویان انتقالی 22٪ از جمعیت کانادا را تشکیل میدهند، و بخش اصلی کارگران ماهر را تشکیل میدهند و نیمی از کل مشاغل مرتبط با علوم، فناوری و مهندسی در کانادا را به خود اختصاص میدهند.

کانادا برنامه استراتژی مهارتهای جهانی(Global Skills Strategy) را برای آسانتر و سریعتر کردن روند برای کسب و کارها در جذب استعدادهای مورد نیاز خود ارائه کرده است. کارگران خارجی واجد شرایط با درخواستهای تایید شده توسط کارفرمایان می توانند مجوز کار را ظرف دو هفته دریافت کنند. علاوه بر سرعت، کارفرمایان از طریق یک تیم اختصاصی و آگاه از افسران آموزش دیده مهاجرت که چشم انداز شرکتهای جدید در عرصه جهانی را درک می کنند، حمایت می شوند. 

این سیستم کارا و موثر به این معناست که کانادا طبق امتیازات سالانه استعدادهای درخشان CBRE ، در جذب استعداد (مغزها) رده بندی بالایی را بدست آورده است. شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال و اتاوا در سال 2017 در مجموع بیش از 65000 کارگر ماهر جذب کردند. این میزان جذب استعداد فنی در مقایسه با سان فرانسیسکو (بیش از 46،592) و سیاتل (بیش از 10 هزار و 118) بسیار قابل توجه است.

فناوری و نوآوری در کانادا

کانادا در حال حاضر  “Silicon Valley of North”  لقب گرفته است و در حالی که تنها 38 میلیون نفر جمعیت دارد، در بخش نوآوری بسیار موفق عمل کرده است. برخی حتی کانادا را “مرکز رشد فناوری جهان” میدانند. اکوسیستم نوآوری کانادا توسط دانشجویان در حوزه علوم، فناوری، مهندسی و علوم ریاضی که روزانه به نیروی کار متنوع و ماهر کانادا میپیوندند، به شدت تقویت میشود. دانشگاه های کانادا، جزو بهترینها در جهان هستند و نقش مهمی در ایجاد نوآوری و کسب و کارهای جدید دارند. مراکز رشد مستقر در دانشگاههای کانادایی همواره در بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار میگیرند و از این بین DMZ در دانشگاه Ryerson در رده 1 جهانی قرار دارد. دانشگاهها و کالج های کانادا اکنون پیشتاز جهانی در صنعت آموزش تعاونی هستند که مطالعات دانشگاهی را با تجربیات دنیای واقعی ادغام میکنند. به همین دلیل است که فارغ التحصیلان کانادایی مهارت و دانش لازم را برای پیشبرد برنامه نوآوری کانادا و ایجاد کسب و کارهای ملموس دارای نتایج واقعی به ارمغان می آورند.

تقاضای جهانی برای تحصیل در کانادا با افزایش 154 درصدی دانشجویان بینالمللی بین سالهای 2010 و 2018 در حال افزایش است. در سال 2019 به بیش از 721،000 دانشجو مجوز تحصیل در کانادا داده شد. پیشبینی میشود این آمار و ارقام همچنان در آینده افزایش یابد، زیرا کانادا همواره در بین مطلوب ترین مقصدها برای دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل قرار میگیرد. دلایل این امر 1) کیفیت سیستم آموزش کانادا، 2) شهرت کانادا به عنوان یک جامعه آزادمنش و به دور از تبعیض و 3) شهرت کانادا به عنوان یک کشور امن، است.

کانادا جایگاه ششم جهان در عملکرد علمی و آموزشی در ریاضیات، علوم و مطالعه را به خود اختصاص داده است. دانشگاههای این کشور 1 میلیارد دلار در زمینه تحقیق در مورد کسب و کارها و کمک به اصلاح مزیت رقابتی آنها هزینه میکنند. هم اکنون بیش از 42 انکوباتور در کانادا وابسته به 96 دانشگاه کانادایی وجود دارد.

کانادا در طراحی برنامه های مهاجرتی که به طور خاص استعدادهایی را هدف قرار میدهند که میتوانند مقاصد نوآورانه کانادا را پیش ببرند، نیز پیشگام است. برنامه ویزای استارت آپ شاید مهمترین این برنامه ها باشد. این برنامه امکان مهاجرت 5 نفر از بنیانگذاران استارتاپ به همراه خانواده های خود به کانادا برای شروع و توسعه کسب و کار نوآورانه خود را میدهد.

میزان سرمایهگذاری در استارتآپ با سرعت بیسابقهای در حال افزایش است. ارقام سال 2019 نشان میدهد که رقم سرمایه گذاری صندوقهای سرمایه گذاری خطرپذیر در کانادا در این سال به رکورد جدید 2/6 میلیارد دلار رسیده است. این میزان، افزایش 69٪ نسبت به سال 2018 را نشان میدهد. همچنین ارزش قراردادها افزایش نویدبخشی نسبت به سالهای گذشته نشان میدهد که نشان دهنده افزایش نرخ scaling استارت آپ در کانادا است. متوسط ​​ارزش قراردادها در سال 2019 دو برابر متوسط دوره 5 ساله قبلی شد و به رقم 6/11 میلیون دلار رسید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بازار سرمایه گذاری خطرپذیر کانادا، “فتح قله های جدید توسط سرمایه گذاری VC کانادا در سال 2019” را بخوانید.

یکی دیگر از مزایای کانادا در نوآوری جهانی، نقطه قوت آن در بخش تحقیق و توسعه است. کانادا به عنوان پیشگام در زمینه تحقیق و توسعه در عرصه جهانی، سرمایهگذاران را برای مشارکت تجاری در مقیاس بزرگ تشویق (جذب) میکند و از این طریق آنها را به چالش میکشد تا سرمایه گذاران در زمینه طرح های بلندپروازانه و بازارمحور برای ارتقاء اکوسیستمهای نوآوری با یکدیگر همکاری کنند. این رویکرد حمایت کارآمدتری را به کسب و کار و کارآفرینان ارائه می دهد و سرمایهگذاری در کانادا را تسهیل میکند.

سرمایه گذاران امکان دسترسی به طیف ارزنده ای از برنامه ها مانند برنامه تحقیقات علمی و توسعه تجربی (SR&ED) را خواهند داشت که میلیاردها دلار اعتبار مالیاتی و مشوق های و انگیزه های لازم برای کسب و کارها از جمله تحقیق و توسعه در کانادا را فراهم می آورد. این برنامه منحصر به فرد به سرمایه گذاران امکان می دهد تا هزینه های تحقیق و توسعه مانند حقوق، هزینه قراردادها، هزینه های سربار و حتی هزینه مواد را مطالبه کنند. SR&ED مشوق بسیار مهمی برای سرمایه گذارانی است که هزینه آزمایشات و توسعه محصول بیشترین بخش هزینه ها در مرحله توسعه کسب و کارشان را در بر میگیرد.

کانادا در حال حاضر بیش از دو میلیون شرکت کوچک و متوسط (SME) دارد که نقش اساسی در اقتصاد کانادا دارند. شورای ملی تحقیقات کانادا (NRC) برنامه کمک به تحقیقات صنعتی (IRAP) را از طریق شبکه صدها مشاور خود در سراسر کانادا ارائه میدهد. IRAP به SME های واجد شرایطی که در حال فعالیت در پروژه های نوآورانه و مبتنی بر فناوری هستند، حمایت مالی (حداکثر 5 میلیون دلار) ارائه میدهد.

برای اطلاعات بیشتر درباره حمایت مالی استارتاپ مراحل سرمایه گذاری در کانادا. را بخوانید.

برای اطلاعات بیشتر درباره سایر حمایتهای مالی دولت کانادا : لیست صندوق های دولت فدرال و استانی برای حمایت از کسب و کار ها در کانادا. را بخوانید.

برای اطلاعات بیشتر درباره اکوسیستم استارت آپ در کانادا چرا کانادا برای استارت‌آپ؟ را بخوانید.

ارتباطات جهانی کانادا

کانادا در موقعیت مناسبی به عنوان مرکز اصلی تجارت جهانی واقع شده است. بنادر ساحلی این کشور امکان دسترسی مستقیم دریایی به آسیا، آمریکای جنوبی و اروپا را فراهم میکند، در حالی که Great Lakes  دسترسی آسان به چندین ایالت ایالات متحده را فراهم میکند. در مرز جنوبی کانادا، بزرگترین بازار مصرف جهان با 330 میلیون نفر جمعیت قرار دارد.

کانادا تنها کشور عضو G7 است که با انعقاد 14 معاهده تجاری به سرمایه گذاران امکان دسترسی ترجیحی به بازار با بیش از 50 کشور جهان و بیش از 5/1 میلیارد مصرف کننده و 50 میلیارد دلار GDP را میدهد. به روز رسانی (مدرنیزه کردن) توافقنامه کانادا – ایالات متحده و مکزیک (USMCA) و توافقنامه جامع اقتصادی و تجاری کانادا-اتحادیه اروپا (CETA)  دسترسی بازار به اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی را تضمین میکند. هیچ یک از دیگر مقاصد سرمایه گذاری برتر در قاره آمریکا نمی تواند دسترسی به همه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا را فراهم کند. پس از اجرای کامل، پیمان تجاری اقیانوس آرام یا شراکت ترنس-پسیفیک (CPTPP) به شرکتهای فعال در کانادا امکان دسترسی به یکی از بزرگترین گروههای تجاری جهان و بازارهای اصلی آسیا داده خواهد شد.

همه موارد فوق بخشی از دلایل افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در کانادا است که از رقم 551 میلیارد دلار در سال 2008 به 824 میلیارد دلار در سال 2017 افزایش یافته و ورود پول از طریق FDI در بخش تولید در سال 2018 با 76/61٪ افزایش چشمگیر نسبت به سال گذشته بوده است. کانادا تنها یکی از مدعیان بازار نیست بلکه در سه سال گذشته پیشرو رشد اقتصادی در کشورهای G7 نیز بوده است.

آسانی کسب و کار در کانادا

براساس گزارش بانک جهانی، کانادا از منظر سهولت شروع کسب و کار در رتبه سوم جهانی و بالاتر از آلمان، ژاپن و ایالات متحده قرار دارد. در مطالعه ای که پتانسیل یک کشور برای سرمایه گذاری و رشد در زیرساختهای اقتصادی را اندازهگیری میکند، کانادا رتبه اول در بین کشورهای عضو G7 را دارد. چهار مرکز از 10 مرکز مالی برتر آمریکای شمالی کانادایی هستند: تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری. کانادا از منظر حمایت از سرمایه گذاران اقلیت(minority protection) همواره در بین 10 کشور برتر جهان قرار دارد (رتبه هفتم طبق WBG).

کانادا کم هزینه ترین کشور عضو G7 در بخشهای تولیدی و خدمات شرکتی است. کانادا همچنین کمترین هزینه کسب و کار را در بخشهای دیجیتال و تحقیق و توسعه دارد. به عنوان مثال، شرکتها می توانند تا 100٪ از هزینه های ماشین آلات و تجهیزات جدید و تجهیزات انرژی پاک را برای کاهش مالیات اعلام کنند. همه کسب و کارها نیز میتوانند بخش زیادی از هزینه داراییهای تازه خریداری شده، از جمله داراییهای طولانی مدت مانند ساختمانها و داراییهای نامحسوس مانند حق ثبت اختراع و IP را برای کاهش مالیات اعلام کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه های تشویقی ادامه مطلب را بخوانید.

این اجماع جهانی وجود دارد که سیستم بانکی کانادا امن ترین سیستم بانکی در جهان است و طبق گزارشهای مجمع جهانی اقتصاد، سیستم بانکی کانادا امن ترین سیستم بانکی جهان برای ششمین سال متوالی است. کانادا در رده دوم کشورها در کشورهای G7 و G20 و در رده چهاردهم در بین 149 کشور برای رفاه عمومی (طبق شاخص رفاه Legatum) قرار دارد. این رتبه بندی براساس کیفیت اقتصاد کانادا، محیط کسب و کار، حاکمیت، آموزش، بهداشت، ایمنی و امنیت، آزادی فردی، سرمایه اجتماعی و محیط طبیعی است.

کیفیت زندگی در کانادا

کسب و کارهای موفق ارزش واقعی فعالیت در محیطی را که برای عموم افراد و به خصوص کارمندان آنها جذاب است، میدانند. کانادا برای سومین سال متوالی، در ایجاد کیفیت خوب زندگی (در میان 80 کشور و بر اساس 75 معیار مختلف از جمله ثبات سیاسی، بازار کار قوی، محیط امن، سیستم آموزش عمومی خوب) در رتبه اول قرار دارد. کانادا در رفاه، امنیت فردی، مسکن، وضعیت بهداشتی، ارتباطات اجتماعی، کیفیت محیط، شغل، درآمد، تحصیلات و مهارتهای عملی بسیار بالاتر از حد متوسط ​​است.

جامعه ای با عملکرد های معقول، موجب ایجاد اعتماد و مشارکت عمومی و ثبات سیاسی خواهد شد و با حفظ حاکمیت قانون می تواند از روابط مثبت با سایر کشورها برخوردار شود. رسانههای آزاد و مستقل در کانادا باعث آگاهی بیشتر شهروندان و ایجاد گفتمان عمومی می شود که خود منجر به صراحت، همکاری و تصمیم گیری بهتر در سطح کلان میشود.

نظام آموزش و نظام بهداشت پایه های اساسی هر جامعه ای هستند. در کانادا، هم مراقبتهای بهداشتی و هم آموزش (ابتدایی و متوسطه) همگانی و فراگیر است و در دسترس کلیه شهروندان کانادایی، مقیمان دائم و برخی از غیر کانادایی هایی که به طور موقت در کانادا ساکن هستند، قرار میگیرد. نه تنها این خدمات ضروری در کانادا بصورت رایگان ارائه می شوند، بلکه از نظر کیفیت نیز همواره در زمره بهترین های جهانی می باشند. کانادا در سرانه هزینه های بهداشتی و درمانی در رتبه چهارم جهانی جای دارد و این هزینه ها نتایج خوبی را به همراه داشته است: بر اساس شاخص رفاه موسسه Legatum، کانادا بهترین سیستم مراقبتهای بهداشتی را در بین 149 کشور جهان دارد. کانادا از میانگین OECD کمی بیشتر برای نظام آموزشی هزینه می کند اما شاخص های کیفیت نظام آموزشی آن بسیار بالاتر از میانگین OECD است. در حقیقت، کانادا یکی از بهترین سیستمهای آموزش ابتدایی، متوسطه و دانشگاهی در جهان را دارد.

کانادا با داشتن بیش از 200 زبان به عنوان زبان مادری، یکی از چندزبانه ترین جوامع در جهان به حساب می آید. کانادا صلح طلب است و توسط دولتی اداره می شود که حامی جدی صلح جهانی است که نظم، تفاوت و برابری را ترویج میکند. تقریبا طبق همه مطالعات جهانی، کانادا اکنون یکی از امن ترین کشورها در جهان است. یک محیط صلح آمیز جایی است که پتانسیلهای انسان ظهور و پرورش مییابد. بدون شک سرمایه انسانی مهمترین عامل محرک رونق اقتصادی است.

مشوقها و محرکهای کسب و کار در کانادا

تحقیقات علمی و توسعه تجربی (SR&ED) : این طرح بزرگترین برنامه تحقیق و توسعه کاناداست که در آن بیش از 3 میلیارد دلار در دسترس است. هر شرکتی با هر اندازه ای که در بخش R&D در کانادا سرمایهگذاری کند میتواند از این برنامه تشویقی مالیاتی استفاده کند. برنامه تشویقی SR&ED به دو شکل ارائه می شود: کسر مالیات بر درآمد یا اعتبار مالیاتی در قبال سرمایه گذاری. برای واجد شرایط بودن برای برنامه SR&ED  پروژه ها باید ویژگیهای زیر را داشته باشند:

 • پرداختن به یک ابهام فنی یا علمی 
 • پرداختن، یا تلاش برای پرداختن به یک پیشرفت تکنولوژیک 
 • استفاده از تحقیقات و بررسیهای سیستماتیک 

شرکتهای خارجی می توانند به طور غیر مستقیم و با ثبت یک شرکت تابعه کانادایی برای انجام کارهای تحقیق و توسعه واجد شرایط SR&ED شوند. شرکت تابعه کانادایی می تواند برای SR&ED درخواست دهد و هزینه ها را کسر کند و 15٪ اعتبار مالیاتی غیر قابل استرداد مطالبه کند. این اعتبار میتواند در قبال مالیاتهای فدرال قابل پرداخت مورد استفاده قرار گیرد.

اگر شرکت خارجی علاقه مند به اجرای تحقیق و توسعه در کانادا هستید، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مشوق شتابی سرمایه گذاری: این  در واقع یک برنامه کسر مالیاتی است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا 100% از هزینه های خرید ماشین آلات و تجهیزات مربوط به سال اول خود را برای تولید و فرآوری و تجهیزات انرژی پاک کسر کنند. 

اگر شرکت خارجی علاقهمند به سرمایهگذاری یا توسعه کسب و کار خود در کانادا هستید، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

صندوق نوآوری استراتژیک: این صندوق دارای بیش از 2/1 میلیارد دلاری مشوق سرمایه گذاری در کانادا از طریق 5 جریان است:

 • جریان 1: تشویق به تحقیق و توسعه (R&D) که سرعت انتقال فناوری و تجاری سازی محصولات، فرایندها و خدمات نوآورانه را تسریع میکند.
 • جریان 2: تسهیل رشد و گسترش شرکتها و کارخانجات در کانادا
 • جریان 3: جذب و حفظ سرمایه گذاریهای کلان در کانادا
 • شرکتهای انتفاعی کانادایی که مشغول کسب و کار در کانادا می باشد واجد شرایط این جریانات هستند و میزان مشارکت SIF براساس نرخ اشتراکی است که از 50٪ هزینه های مربوط به فعالیتهای قابل قبول تجاوز نمیکند.
 • جریان 4: تحقیقات پیشرفته صنعتی، توسعه و ظهور فناوری از طریق همکاری بین بخش خصوصی، محققان و سازمانهای غیر انتفاعی.
 • کنسرسیوم هایی که ممکن است دانشگاهها، کالجها، موسسات تحقیقاتی، شرکتهای انتفاعی و/یا نهادهای غیر انتفاعی کانادایی را شامل شوند، واجد شرایط این جریان هستند. متقاضی اصلی باید کانادایی باشد و مشغول کسب و کار در کانادا باشد. سهم مشارکت SIF قابل بازپرداخت خواهد بود و مبلغ آن از 50٪ از کل قابل قبول تجاوز نخواهد کرد (به استثناء مؤسسات و شبکههای آکادمیک که در اینصورت سهم مشارکت ممکن است 100٪ از هزینه های قابل قبول را پوشش دهد)
 • جریان 5: حمایت از اکوسیستمهای ملی نوآوری در مقیاس بزرگ از طریق مشارکت های کلان در سراسر کانادا
 • شبکه ها (متقاضی اصلی باید یک سازمان غیرانتفاعی یا انتفاعی باشد در کانادا) واجد شرایط این جریان هستند. سهم مشارکت SIF قابل بازپرداخت خواهد بود و مبلغ آن از 50٪ از کل هزینه های مشمول تجاوز نخواهد کرد (به استثناء مؤسسات و شبکههای دانشگاهی که در این صورت که سهم مشارکت ممکن است 100٪ از هزینه های قابل قبول را پوشش دهد)

پروژه های SIF بر اساس پتانسیل آنها برای منتفی کردن کانادا بصورت زیر ارزیابی می شوند:

 • ایجاد و تجاری سازی مالکیت معنوی جدید در کانادا؛
 • توسعه محصولات، خدمات یا فرایندهای جدید و بهبود یافته؛
 • همکاری بین موسسات دانشگاهی، سازمانهای غیردولتی، NGO ها و سایر شرکتهای بخش خصوصی.
 • ایجاد فناوری قابل توجه تحقیق و توسعه با پتانسیل ایجاد اختلال در بازار.

هزینه های قابل قبول تحت SIF محدود به هزینه های غیر تکراری است که به طور خاص به پروژه مربوط می شوند، از جمله: هزینه های مستقیم انسانی، هزینه های سربار، هزینه های پیمانکاران فرعی و مشاوران، هزینه مواد و تجهیزات مستقیم، سایر هزینه های مستقیم، هزینه زمین و ساختمان.

کمکهای SIF به دو صورت قابل پرداخت و غیر قابل بازپرداخت است. در صورت قابل پرداخت بودن، بازپرداخت مبتنی بر عملکرد و مطابق با رویکرد تقسیم ریسک خواهد بود.

اگر شرکت خارجی علاقمند به سرمایه گذاری یا گسترش کسب و کار خود در کانادا هستید، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 استراتژی هوش مصنوعی پان کانادایی: با توجه به اینکه کانادا یکی از پیشگامان جهانی در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است، استراتژی هوش مصنوعی پان کانادایی در سال 2017 به منظور اطمینان از حفظ جایگاه پیشتاز کانادا راهاندازی شد. کانادا اولین کشوری است که استراتژی ملی هوش مصنوعی را منتشر کرد. این طرح در حال حاضر بیش از 125 میلیون دلار سرمایه گذاری در بیش از 54 مشارکت صنعتی دارد. اهداف این استراتژی پیشبرد بیشتر اکوسیستم فعلی هوش مصنوعی در کانادا از طریق زیر است:

 • افزایش تعداد محققان و فارغ التحصیلان متخصص.
 • افزایش ظرفیت تحقیقات و اکتشافات.
 • ابراز و اثبات کانادا به عنوان پیشگام در عرصه جهانی از طریق پیامدهای اقتصادی، اخلاقی، سیاسی و حقوقی حاصل از پیشرفت در حوزه فناوریهای هوش مصنوعی؛
 • حمایت از یک جامعه تحقیقاتی ملی در زمینه هوش مصنوعی؛

شرکتهای خارجی که با تکنولوژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مشغول به کار هستند و کانادا را برای توسعه کسب و کارشان در نظر میگیرند، میتوانند در بستر در حال رشد هوش مصنوعی، ظرفیتهای تحقیقاتی ملی هوش مصنوعی و مشارکت با موسسات تحقیقاتی هوش مصنوعی پیشرو در زمینه فناوری جدید همکاری کنند.

طرح نوآوری Superclusters : Superclusters مناطق متراکم فعالیتهای تجاری هستند که دارای تعداد زیادی از شرکتها، موسسات دانشگاهی و موسسات تحقیقاتی است. طرح نوآوری Superclusters  در کانادا، گروههای فناوری را در سراسر کشور به کنسرسیومهای تحت رهبری صنعت گرد هم می آورد. هر Superclusters بر روی نوآوری فناوری در یکی از زمینه های زیر متمرکز است: علوم اقیانوس شناسی، هوش مصنوعی، روشهای پیشرفته تولید ، صنعت محصولات پروتئینی و فناوری دیجیتال.

هدف از این نوآوری حل چالشهای پیچیده، ایجاد رشد اقتصادی، توسعه و جذب استعدادهای برتر و پیشبرد تحقیقات و نوآوری در بهترین سطح جهانی است. پیش بینی می شود ظرف ده سال آینده این نوآوری رقمی بالغ بر 2 میلیارد دلار به سیستم اقتصاد وارد کند و تولید ناخالص داخلی را 50 میلیارد دلار رشد دهد.

 اعضای بخش خصوصی در هر یک از supercluster  ها میتوانند:

 • پروژه تعریف کنند و یا به پروژه ای بپیوندند. 
 • به راهکارهای فناوری توسعه یافته در supercluster دسترسی پیدا کنند؛
 • ملاقات با شرکای صنعتی، عمومی و دولتی؛
 • دسترسی به سرمایه برای پروژه؛

سخن پایانی

طبق مطالب ذکر شده، صحت ادعای نخست وزیر فعلی کانادا مبنی بر این که “… سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین تصمیماتی است که میتوانید بگیرید” تایید میشود. کانادا کشور فوق العاده ای است که فرصتها، انتخابها و مشوقها در آن فراوان است. در واقع موقعیت کانادا برای موفقیت در هر کسب و کار مناسب است، اما استفاده از تمام پتانسیلهای کانادا چالش برانگیز است. SILAW در استفاده هر چه بیشتر از رونق و شکوفایی کانادا به شما کمک کند. با ما در تماس باشید تا در کنار هم در این مسیر قدم برداریم.

 

 

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/05/resources-640x360.jpg

این پست را مطالعه کنید چون

از دیدگاه ظرفیت های جذب سرمایه، به شما چشم اندازی از روند پیشرفت اکوسیستم استارت آپی در کانادا ارائه می نماید.

آنچه در ادامه بیان خواهد شد بر اساس گزارش  صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر در بازار کانادا در سال 2019 است که توسط اتحادیه سرمایه گذاران خطر پذیربخش خصوصی کانادا (CVCA) منتشر شده است.

سال 2019 سال بسیار چشمگیری  برای سرمایه گذاری خطر پذیردر کانادا بود چرا که دراین سال رقم 2/6 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بیش از 539 قرارداد رکورد جدیدی را به جا گذاشت.  این رقم در مقایسه با رقم 7/3 میلیارد دلار سرمایه گذاری در سال 2018، 69٪ افزایش نشان داد  و سه برابر بیشتر از میزانی بود که در سال 2013 و زمان آغاز به کار CVCA به ثبت رسیده بود.

تنها در سه ماهه آخر سال 2019، 6/1 میلیارد دلار در شرکت های مختلف سرمایه گذاری شده است.

به استثنای قراردادهای بیش از 50 میلیون دلار، متوسط ارزش قراردادها در سال 2019، 6/5  میلیون دلار بود که نسبت به 5 میلیون دلار در سال 2018 افزایش 11 درصدی نشان می داد. نمونه هایی از قراردادهای مهم در سال 2019 عبارتند از:

515 میلیون دلار سرمایه گذاری درشرکت Verafin واقع در شهر سنت جونز توسط گروهی از سرمایهگذاران متشکل از: Information Venture Partners، BDC Co-Investments، Northleaf Capital و Teralys Capital؛
332 میلیون دلار سرمایه گذاری در سری D در شرکت CILO مستقردر ونکوور توسط سرمایه گذاران آمریکایی؛
265 میلیون دلار سرمایه گذاری در سری A  در شرکت تورنتویی 1Password  توسط گروهی از سرمایه گذاران آمریکایی؛
227 میلیون دلار سرمایه گذاری در مرحله رشد برای شرکت Coveo Solutions Inc. در کبک سیتی توسط گروهی از سرمایه گذاران متشکل از OMERS و Fonds de solidarité FTQ؛
200 میلیون دلار سرمایهگذاری در سری B در شرکت مونتریالی Element AI توسط سرمایه گذارانی شامل  CDPQ ؛

از منظر زمینه فعالیت، شرکتهای ICT کانادایی بیشترین میزان جذب سرمایه را به میزان 66٪ (1/4 میلیارد دلار در بیش از 308 قرارداد) به خود اختصاص دادند. شرکت های فعال در زمینه علوم انسانی در رده بعدی و با اختصاص  17٪ (1/1 میلیارد دلار در بیش از 177 قرارداد) و شرکت های فعال در زمینه فناوری های پاک به میزان 7٪ (407 میلیون دلار در بیش از 29 قرارداد) بیشترین میزان جذب سرمایه را داشته اند.

از منظر جغرافیایی، شرکت های مستقر در انتاریو با 39٪ از مبلغ کل سرمایه گذاری،  کبک با 25٪،  و بریتیش کلمبیا با  20٪ در رتبه های اول تا سوم قرار گرفتند.

همچنین، شرکت هایی که در مراحل اولیه ظهور بودند توانستند میزان 43٪ (7/2 میلیارد دلار در بیش از 244 قرارداد) از کل سرمایه گذاریهای انجام شده را به خود جذب کنند. قرارداد های سرمایه گذاری در مرحله رشد میزان  28٪ (7/1 میلیارد دلار در بیش از 24 قرارداد) و میزان قرارداد های سرمایه گذاری در مراحل بعدی میزان  23٪ (4/1 میلیارد دلار در بیش از 82 قرارداد) از سرمایه گذاری کل را به خود اختصاص دادند.

 

این آمار و ارقام به چه معنی است؟

این ارقام بدان معنا است که کانادا به سرعت در مسیر تبدیل به یک قطب نوآوری، در حال حرکت است. افزایش 69 درصدی میزان سرمایه گذاری صندوقهای خطر پذیر از سال 2018 و افزایش ارزش قراردادها، شاخص های قدرتمندی برای نشان دادن تثبیت کانادا در دنیای استارت آپ است.
این گزارشات برای استارتاپهای در مراحل ابتدایی نیز نویدبخش است زیرا در مقایسه با استارت آپهای با سابقهتر، موفق شده اند تا 43٪ از سرمایه گذاری را به خود اختصاص دهند. این بدان معناست که صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر کانادایی نسبت به سرمایه گذاری در استارت آپ های نوپا علاقه مند تر شده اند، ازین رو شانس زیادی برای استارت آپهای نوپا در کانادا مهیا شده است.

این گزارشات همچنین می تواند به شما در تشخیص استان های کانادایی با شانس بیشتر برای دریافت حمایت مالی، کمک کند. بهترین استان های کانادا از منظر معاملات انجام شده از طریق صندوق های مالی عبارتند از:

 

رتبه بندی سال 2019 استان تعداد توافقات مجموع سرمایه گذاری VC
1 Ontario 199 $2.4B
2 Quebec 165 $1.6B
3 British Colombia 77 $1.3B
4 Alberta 39 $227M
5 Nova Scotia 23 $67
6 New Brunswick 15 $16M
7 Saskatchewan 11 $524M
8 New FoundLand & Labrador 6 $114M
9 Prince Edward Island 2 $1M
10 Manitoba 1 $4M
10 Yukon 1 $1M

 

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/05/logo-small-white.png
واحد 1300 - پلاک 5255 خیابان یانگ، تورنتو، انتاریو
inquiry@silawpc.ca

ما را دنبال کنید:

SILAW Professional Corporation یک شرکت حرفه ای ثبت شده در انتاریو است که براساس ماده 61.0.1 از آیین نامه هفتم بخش دوم قانون انجمن حقوقی توسط کانون وکلای استان انتاریو دارای مجوز رسمی برای ارائه خدمات حقوقی و خدمات وابسته به آن می باشد.

https://silawpc.com/wp-content/uploads/2020/04/ontariolawsociety-2.png

کلیه حقوق متعلق به SILAW PC می باشد.